Zjistěte své správné míry podprsenky!

Vše o tom, jak si vybrat správnou podprsenku a o probíhající charitativní akci ve spolupráci s Dialog Jessenius.

JAK SI VYBRAT SPRÁVNOU SPORTOVNÍ PODPRSENKU?

Dobrá sportovní podprsenka je nezbytností pro fitness a pohyb – jak se ale můžete ujistit, že nabízí správnou úroveň pohodlí a podpory? Nejlepší tipy jsme konzultovali s odborníky z M&S.

Vyberte si z řady provedení pro každou úroveň podpory – střední, vysoká a extra vysoká – a chraňte svá prsa během cvičení.

1. Věděli jste, že pokud nemáte správnou sportovní podprsenku, mohou prsa poskakovat až o 15 cm jakýmkoli směrem? Dostatečná podpora je důležitá, protože jinak se mohou jemné vazy prsou natáhnout a zhoršit tak přirozené ochabnutí. Toto poškození je bohužel nevratné. V naší řadě sportovních podprsenek Goodmove jsou k dispozici tři úrovně podpory: střední pro cvičení s nízkou zátěží, jako je jóga nebo pilates, vysoká pro tanec nebo sporty jako tenis a extra vysoká pro aktivity, jako je běh nebo kurzy HIIT.

2. Pokud máte větší prsa, vždy se rozhodněte pro vysokou nebo extra silnou podporu, protože vaše poprsí se bude přirozeně více pohybovat, a proto potřebuje extra zpevnění.

3. Při nákupu sportovní podprsenky kupujte vždy stejnou velikost jako vaše normální podprsenka. Může se zdát pevnější, ale je to proto, že je navržena tak, aby minimalizovala nežádoucí pohyb prsou. Přesto byste se v podprsence měla cítit pohodlně a měla by vám umožňovat naprostou volnost pohybu – pokud si nejste jistá, napodobte aktivitu, kterou plánujete v podprsence dělat, když si ji zkoušíte.

4. Zkřížená podprsenka je dobrý nápad, pokud chcete extra podporu a držení pro poprsí. Tyto podprsenky fungují tak, že se popruhy pevně ukotví přes tělo a omezí pohyb látky.

5. Pot může poškodit látku podprsenky, pokud se nevypere, takže po každém nošení dejte sportovní podprsenky do pračky. Všechny podprsenky M&S jsou testovány na odolnost, takže vydrží vícenásobné praní. Protože jsou sportovní podprsenky životně důležité pro podporu a ochranu prsní tkáně, je dobré ji každý rok vyměnit, abyste zajistila, že bude fungovat tak jak má.

6. Hledejte prodyšné látky, které vám pomohou zůstat při cvičení v pohodě a pohodlí. Podprsenky Goodmove jsou vybaveny tkaninou odvádějící vlhkost, která odvádí pot od těla a umožňuje rychlejší odpařování. V určitých oblastech, které vyžadují větší ventilaci, používáme také lehké tkaniny a síťoviny.