Top 5 kousků z aktuální kolekce podle Kláry Klempířové


Ve vzduchu je cítit podzim a nové kolekce lákají k nákupům. Trend udržitelné módy připomíná, že bychom měly hodně přemýšlet, než si něco nového koupíme.

A protože nejsme tak bohaté, abychom si mohly kupovat levné věci na jednu sezónu, zamyslela jsem se nad tím, co by nám mohlo spolehlivě sloužit po řadu let.

Věřím, že investice do těchto 5 kousků se vám vyplatí!


PROHLÉDNOUT V ESHOPU

MALÉ ČERNÉ ŠATY

Rozhodně už doma v šatníku krátké černé šaty máte, je to tak? Tyhle jsou ale ještě univerzálnější a nadčasovější. Jsou skvělé jak na den, tak a i na večer. Navíc budou praktické na zimu, protože obsahují 45 % vlny a přitom se mohou prát v pračce. Tím, že nemají rukávy, jsou jako stvořené k vrstvení. Vyzkoušejte je s rolákem stejné nebo kontrastní barvy či s halenkami. Látkový pásek můžete alternovat jiným, třeba koženým. Obout k nim můžete kozačky, kotníkové boty i lodičky a vždy budete působit maximálně elegantně.

KABÁT

Dvouřadový střih se špičatými klopami je výraznou vzpomínkou na 80. léta, která jsou momentálně zásadním trendem, a přitom odkazuje na klasiku, která je neměnná. Obsahuje vlnu, takže si můžete být jisté, že vás zahřeje. I barva je s teplým podtónem a dala by se charakterizovat jako koňaková nebo skořicová a báječně se pojí s podobnými zemitými odstíny. Luxusně ovšem vyzní se základní černou, bílou nebo smetanovou. Můžete být celá v černé a v okamžiku, kdy přes sebe přehodíte tento svrchník, budete zářit.

PROŠÍVANÁ BUNDA

Říká se, že není špatné počasí, že je jen špatné oblečení, proto potřebujete vlastnit bundu, která vám zajistí sucho v dešti i v bouřkách. Výjimečnost tohoto produktu je v její povrchové úpravě: STORMWEAR™, díky které vás kapky nesmočí, ale sklouznou po materiálu dolů. Úžasná je i lehkost tohoto svrchníku. Když jej vezmete do ruky, tak máte pocit, že váží je pár deka… to ale bundě na hřejivosti nic neubírá.

KAŠMÍROVÝ SVETR

Abyste se v zimě opravdu zahřály, potřebujete kvalitní vlněný svetr. Kašmír je jedním z nejteplejších a nejkomfortnějším materiálů na světě a já vám garantuji, že vás nebude škrábat ani na jemné pleti, naopak bude vás něžně objímat. Výhodou těchto luxusních roláků z M&S je, že se dají prát v pračce a ani po mnoha nošení vás nepříjemně nepřekvapí žmolky. Na výběr jsou svetříky v neutrálních odstínech smetanové, šedé, černé, tmavě modré a ve výrazné optimistické oranžové.

KAŠMÍROVÁ ŠÁLA

Jako osvědčený doplněk vám doporučuji kašmírovou šálu. Po období, kdy se nosily objemné „okruží“ kolem krku, přichází do módy menší rozměry, avšak z mnohem kvalitnějších materiálů. Skutečností je, že váš krk ochrání snad ještě lépe a hlavně něžněji. Vyzkoušejte šálu zkombinovat se stejným svetrem ve stejné barvě, můžete tak vyčarovat větší límec nebo efektní vázačku.
Kašmírová šála je i fantastickým dárkem, třeba pro vaše kamarádky k Vánocům.

Zkoušejte všechny možnosti, jak v módě, tak v životě, prioritně ale zaměřte svoji pozornost na to, co je opravdu podstatné, nadčasové a lichotící. Budete se cítit skvěle, každý den, po mnoho let.


To vám ze srdce přeji,

Vaše Klára Klempířová

*Dostupnost se může v jednotlivých prodejnách lišit, nabídka produktů se v rámci jednotlivých sezón mění.