Londýnská prezentace jarní a letní kolekce M&S očima Kláry Klempířové


Ve světě módy je to jako na kolotoči, trendy se opakují a mění se sezónu co sezónu. Světové značky a jejich návrháři musí dýchat s tepem doby. Jen co vyprodukují jednu kolekci, začínají s další. Myslí přitom na ty, kdo budou jejich nápady nosit.

Módní redaktoři, novináři, stylisti a influenceři zprostředkovávají tuto tvorbu návrhářů klientům na velkolepých módních prezentacích.

Potěšilo mě pozvání do Londýna na představení nové kolekce M&S na jaro/léto 2019. Ještě teď jsem plná dojmů a ráda se s vámi o ně podělím.M&S uznává kvalitu s tradicí a podle toho volí i ubytování pro hosty. Jsme okouzleni hotelem KIMPTON FITZROY. Má nepopiratelné genius loci a pobyt v něm dává každému pocit výjimečnosti, i nám. Ubytujeme se a pak hned vyrážíme na Oxford Street k nákupnímu domu M&S. Na této nejfrekventovanější nákupní ulici jsou hned dva obchodní domy této britské značky a my si vybíráme samozřejmě ten největší, který má čtyři patra. V suterénu jsou potraviny a dětské zboží, v přízemí je dámská móda, a to i v prvním patře společně s kosmetikou a obuví. Nahoře jsou pánské oděvy a ještě o patro výš je dekorativní zboží. Mají tady zkrátka všechno!!! Kdyby se mě někdo zeptal, co bych si s sebou vzala na pustý ostrov, řekla bych jednoznačně, že M&S, protože pak by mi nic nechybělo ☺. V obchodním domě M&S pátráme po novinkách, nakupujeme dárky domů a v potravinách si dopřáváme snack: oříšky, smoothie a vodu. Naproti v bistru si později s kolegyní objednáváme kávu s kokosovým mlékem, a protože právě začíná sněžit, pijeme ji uvnitř v teple. Bavíme se tím, že za ten jeden den už jsme stihli zažít sluníčko, déšť a teď i sníh.

Čeká nás slavnostní večeře, a tak přípravu nepodceňuji: nanáším večerní makeup a oblékám společenský outfit, flitrovou sukni a top s lodičkovým výstřihem. Celý černý. Jak kdybychom se předem domlouvaly, je naše delegace z Prahy celá v černé, říkáme si „ women in black“ a fotíme se na Instagram ☺. Podle nepsaného pravidla má většina z nás na sobě něco z M&S, to se tak dělá s úcty k hostiteli.V hotelové restauraci žasneme nad květinovými dekoracemi, které obklopují červenou anglickou telefonní budku, která vévodí luxusnímu interiéru. Pózujeme a fotíme se, popíjíme welcome drink a vítáme se s kolegy z jiných zemí. Zasedáme ke krásně prostřené tabuli a při přípitku marketingové ředitelky Heleny Vyhnánkové si připíjíme na zdraví! Začíná módní přehlídka. Jarní a letní kolekci obdivujeme na modelkách všech velikostí. Obdivně sledujeme modelku plných tvarů, jak v jednodílných plavkách s přehozeným kaftanem kráčí sebevědomě mezi stoly. Tolik kuráže chceme mít každá z nás! Baví nás nejvíce modely ze vzdušných materiálů s nápaditými vzory. Já si zamilovala žluto-bílé šaty se svislými pruhy. Letní nálada je ve vzduchu. Užíváme si večera s pocitem, že dnes už nikam nespěcháme.

Ráno, po snídani, se přesouváme do 1. patra hotelu do apartmánu, který teď slouží jako showroom a působí jako romantický květinový budoár. V ložnici je vedle postele s květinovými nebesy starobylá vana plná růží a jiných červeno-růžovo-bílých květů. Přestože je venku zima, tady uvnitř máme jaro! Návrhářka M&S Soozie Jenkinson si pro nás připravila úžasnou prezentaci o spodním prádle. Vyprávěla nám, jak si ze své cesty z Floridy přivezla inspiraci. Podle plavkových bikin nechala vykonstruovat nový střih dámských kalhotek, které krásně opticky tvarují zadní partie. Dále nám ukazovala negližé v kvalitě, která je srovnatelná s vytříbeností těch nejluxusnějších světových značek. Ptáme se na technologie, na materiály, ale i na ceny. Jsme unešení faktem, že takové nádherné luxusní a komfortní prádlo si může v M&S dovolit každá žena. Je krásné a dostupné!

Vrcholem londýnského press tripu je prezentace nové jarní a letní kolekce v Marylebone v unikátním prostoru bývalého farního kostela. Sem se těším! Jen co vyjdu po schodech, patří moje pozornost pánským figurínám ve světlých pastelových oblecích. Wow! Tolik něžných barev pro muže? Proč ne, na horké léto ideální. Miluju na mužích pruhovaná trička, ty jsou tady taky, šmrncovně nakombinovaná s lehkými jarními bundami. Jsem nadšená z materiálů. Převládají přírodní, bavlna a len. A pro chlapy, kteří se nebojí vyčnívat z davu, je tady plno sytých barev a nápadných vzorů, třeba ten s palmami na plavkách jako vystřižený z 80. let. Vrací se mi vzpomínky na mládí.Dámská kolekce je natolik obsáhlá, že při procházení mezi figurínami jsem neustále překvapována novými outfity. Saka, džíny, teplákové soupravy, minisukně i maxišaty, plážové kaftany a plavky. Chtěla bych si je nejradši všechny vzít domů, tak moc se mi to líbí. Zajímavé je, že se tu objevují barvy evokující spíše podzimní zemité tóny přírody, a právě ty se letos budou objevovat už během léta. Působí to ovšem velmi luxusně a vyspěle.

Je fakt, že u letních prvků, jako jsou kaftany, župany a plavky, se setkáváme se zářivějšími barvami. Zejména kolekce od Rosie je fantasticky probarvená. I když se v létě do exotických zemí nechystám, s touto výbavou se budu cítit jako v Karibiku i u nás na zahradě.

Na závěr mě rozněžnila dětská kolekce. Závidím těm malinkým lidem všechny ty zábavné kousky, třpytivé pláštěnky, potištěná trička, barevné kloboučky, kabelky ve tvaru ovoce… Radost dýchá z každého kousku a tu si s sebou odnáším na zpáteční cestě domů, do Prahy.

Skvělá zpráva je, že to nebyla jen inspirativní výstava, že si všechno, co se mi líbilo, můžu pořídit a užívat si v tom krásné jarní a letní dny. A vám to doporučuji aspoň vyzkoušet! V obchodech už jsou jarní kolekce a brzy přijdou i letní kousky. A samozřejmě můžete nakupovat kdykoliv v M&S eshopu.

Věřím, že jsem vás inspirovala a přenesla trochu té londýnské nálady k nám.


Užívejte si každý den ve zdraví!

Vaše Klára Klempířová

*Dostupnost se může v jednotlivých prodejnách lišit, nabídka produktů se v rámci jednotlivých sezón mění.