Klára Klempířová: Jak a proč nosit len?


Léto se začíná hlásit o slovo! A má být prý horké a parné, jako bylo to loňské.

Doporučuji včas si projít svůj letní šatník a přehodnotit ho.

Co opravdu lehkého a vzdušného v něm máte?

Nemilosrdně se zbavte všech „umělohmotných“ halenek, triček a košil, v těch nebudete krásně vonět ani s tím nejluxusnějším parfémem. Jednoduše vše, co je syntetické, nahraďte přírodními materiály, bavlnou nebo lnem. Bavlna je běžně k mání a asi všichni s ní máme své zkušenosti.


stylistka Klára Klempířová na Fit & Style eventu v prodejně M&S


Pojďme se seznámit s méně známým lnem, už i proto, že se teď hojně objevuje v nové kolekci M&S.

Jde o ryze přírodní materiál, který se získává ze stonku rostliny modře kvetoucího lnu setého. Jeho vlákno je mnohem pevnější než bavlněné, takže vydrží více nošení i praní. Textilie ze lnu navíc krásně chladí, takže hned vedle dražšího hedvábí se jedná o nejideálnější látku na léto. Jeho nevýhodou je snad jen to, že se dost mačká. To může působit ležérně, ale také velmi šmrncovně za předpokladu, že outfit nakombinuje tak, aby působil vcelku harmonicky.


PROHLÉDNOUT V ESHOPU

Jak na to? Jednoduše mixujte ležérnost s elegancí.

Ležérnost se projevuje uvolněností, a tu je dobré vyvážit něčím elegantním. Sako, pouzdrová sukně, kožený pásek, boty s podpatkem nebo polobotky… To všechno jsou sofistikované prvky, které mohou nenucenost mačkaného lnu krásně zmírnit.
Dámy, zkuste si vzít třeba lněné kalhoty nebo šortky s dobře střiženým sakem či košilí a obujte si k tomu vkusné pevné kožené boty, tenisky nebo sandály. Anebo si vyzkoušejte šaty ze lnu, v nich se v podstatě skloubí oba tyto charaktery.
Páni jsou velmi sexy ve lněné košili či v obleku, pokud jsou pečlivě upraveni: ostříháni, oholeni nebo se vzorně zastřiženými vousy. V tom je také jistá vyváženost.

A pro všechny, kteří chtějí trávit léto komfortně, avšak kreativitou příliš neoplývají a sebezkrášlování je moc nebaví, existuje řešení v podobě směsových materiálů, které obsahují jen určité procento lnu. Takové výrobky jsou praktické na údržbu a přitom mají výše zmíněné užitné vlastnosti. Podobně jako letní svetříky s obsahem lnu, které se díky tomu, že jsou pletené, mačkají jen minimálně.

Těším se na léto ve svém novém lněném kostýmu z letní kolekce M&S a vám přeji, abyste si pro sebe našli také něco parádního, co vám bude dělat ještě lepší letní náladu!


Užívejte si každý den ve zdraví!

Vaše Klára Klempířová

*Dostupnost se může v jednotlivých prodejnách lišit, nabídka produktů se v rámci jednotlivých sezón mění.