Denim na výsluní podle Kláry Klempířové


Legendární modrá džínovina je letos hitem číslo jedna a navíc je elixírem mládí, tak kdo by jí odolal?

Slavný francouzský návrhář Yves Saint Laurent kdysi konstatoval: „Škoda, že jsem nevynalezl džíny. Mají výraz, skromnost, sex-appeal, jednoduchost – všechno, co bych rád viděl u svých modelů.“

Souhlasím s ním, mám totiž vyzkoušené, že když potřebuji vytvořit fresh look a ubrat klientovi pár let, stačí do outfitu přimíchat jeden džínový prvek a úspěch je zaručen. Čím to, že denimové oblečení sluší každému a dá se tak skvěle kombinovat?Začněme materiálem. Bavlněné plátno, utkané v keprové vazbě do šikmých řádků, je pevné a pružné, prodyšné a odolné zároveň. Tato fenomenální látka nevznikla v Americe, jako později džíny, ale ve Francii ve městě Serge De Nimes, podle něho získala název denim. Modrá barva džínoviny, která sluší opravdu každému, má název indigo a jde o barvivo, které původně pocházelo ze stejnojmenné rostliny.

Přírodní indigo sloužilo k barvení námořnických uniforem a pracovních oděvů, dnes se používá syntetické, jehož vlastnosti jsou téměř shodné, jen je mnohem dostupnější. Fakt, že první denimové kalhoty byly vyrobeny v Americe pro zlatokopy jako pracovní oděv, to ví každé malé dítě. Po té se přetransformovaly v ikonické džíny, bez nichž si mnoho generací nedovede svůj život představit. Mají totiž jednu geniální vlastnost: mohou se kombinovat úplně se vším!


PROHLÉDNOUT V ESHOPU

Ano, opravdu se nosí kombinace denimové bundy s džínami.

Džínová košile s bílým tričkem je nejvíce sexy kombinací pro muže.

Splývavá denimová košile se nosí zakasaná do úzkých džínů.

Klasické, léty prověřené džíny nikdy nevyjdou z módy.

Overal, připomínající pracovní montérky, funguje skvěle v kontrastu s krásou křehké ženy.

Pánská košile s krátkým rukávem je nejvíce šik v provedení z modré džínoviny.

Unisexový komplet, vycházející z tradičního stylu námořníků, nikdy nebude out.


Jak se budou nosit letos? Sportovně i elegantně. V nesmrtelných kombinacích s bílými tričky, khaki košilemi, romantickými halenkami. Nejvíce ale budete trendy, když zkombinujete denim s denimem, a může být ve stejné barvě, tón v tónu nebo i v kontrastních odstínech.

Inspirujte se módou 60., 70. a 90. let, nebojte se experimentovat. Právě k intenzivním barvám a nápadným hravým vzorům je džínovina jako stvořená! Vytvoříte tak láskyplnou harmonii a o tu nám jde v životě nejvíce.

Vaše Klára Klempířová

*Tento článek vznikl v rámci placeného partnerství. Dostupnost se může v jednotlivých prodejnách a na e-shopu lišit, nabídka produktů se v rámci jednotlivých sezón mění.